Náš příběh

Majitel Manuka Česko

Jmenuji se Vladimír Hynek a od roku 2004 se věnuji dopravě. Od roku 2008 vlastním firmu PVK Logistics s.r.o.

Přečtěte si můj příběh, který mě dovedl až k založení obchodu Manuka Česko

 

Když jsem byl dítě, měl jsem zdravotní problémy – bolest břicha. V pubertě mi byla stanovena diagnóza: crohnova choroba. Asi v roce 2008 jsem podstoupil resekci střeva. Stále jsem bohužel vedl svůj běžný život, kdy jsem jedl stále stejně špatně a míval dál příležitostně bolesti břicha. Nasadili mi kortikoidy.

 

Až v roce 2017 nastal zvrat v mém životě. Ten zvrat se jmenoval reflux-refluxní choroba. Dostal jsem léky. Shodou okolností kamarád trpěl rovněž refluxem a po 3 letech měl již léky dvoje. To jsem nechtěl a rozhodl jsem se pátrat.

 

Během roku jsem zkoušel různé bylinky a přípravky. Navštěvoval jsem alternativní lékaře. Zlom přišel při návštěvě právě jedné takové „lékařky“. Ne nebyla to ještě manuka, ale dostal jsem tip na knížku Amy Myers. Tato knížka mi otevřela oči. Pochopil jsem, že mám reflux ve svých rukách.

 

Během času jsem poznal různé přístupy jako například scd, paleo, aip, lektinová dieta...trvalo to sice déle než s prášky, ale asi po půl roce reflux ustoupil. Stále víc a víc jsem se začal zajímat o skutečný alternativní přístup (ne, jen bezlepková dieta to není). Začal jsem se „léčit“ vlastně jídlem.

 

Stala se zajímavá skutečnost, jak mi zmizel reflux, tak na kolonoskopii bylo potvrzeno, že crohnova choroba je pod kontrolou a snad dokonce lepší než v minulosti. To byl neskutečný impuls pro mne. Opět jsem se ponořil do hledání potravin a doplňků, které mohou pomoci a mezi nimi jsem nalezl i med Manuka.

 

Manuku už používám pravidelně cca 2 roky a následně ho začala používat i celá rodina. Dnes je to asi 4 roky, co nemám reflux, jsem bez obtíži s crohnovou chorobou. Dokonce i když někdy udělám dietní chybu, nic se nestane. Netvrdím, že za to může jen med Manuka, ale jsem přesvědčen, že v tom svoji roli také má.

 

Med Manuka jsem začal klasicky kupovat na internetu (kde jinde, v dnešní době). Bohužel v jeden moment byl problém sehnat kvalitní med za rozumnou cenu. V té době padlo rozhodnutí, zjistit proč a případně lidem jako jsem já pomoci.

 

Kontaktoval jsem desítku výrobců z Nového Zélandu. Do užšího výběru postoupili 3, od kterých jsme si nechali zaslat vzorky. Nakonec jsme se rozhodli naši cestu spojit se značkou Naki. Menší firma s vášní pro med.

 

2022 Můžete zakoupit jejich první 2 produkty. Naki 15+ a Naki 20+.

 

2023 — Rozšířili jsme produkty o další 2 medy (Naki 12+ a nejsilnější Naki 25+) a chystáme další produkty.

 

Věříme, že Vás naše produkty osloví a budete s nimi spokojeni. Stejně jako jsem já sám.
UMF kvalita manukového meduZdravotní benefity manukového medu Koupit manukové med