Kvalita UMF™

Pojďme si uvést fakta na pravou míru

Ne každý med mānuka je stejný, i když nese průmyslově certifikovanou klasifikaci. Necertifikovaný med mānuka se může lišit svou čistotou a je pravděpodobné, že bude smíchán s jinými rostlinnými látkami. Chcete-li zajistit kvalitu medu mānuka, zkontrolujte, odkud med pochází, kdo ho vyrobil a hodnocení UMF™ (Unique Mānuka Factor) a DHA. Čím vyšší hodnocení, tím lepší med.
Zdravý med z květu manuka z Nového Zélandu

Jak poznám, že je to pravý med mānuka?

Včely sbírají nektar z květů jako potravu. Včely mohou volně létat ke kterékoli květině, kterou si vyberou, aby sbíraly nektar a odnesly ho zpět do úlu. Z tohoto důvodu je vysoce pravděpodobné, že úl, který produkuje med mānuka, by mohl být také smíchán s jiným nektarem. To je pravděpodobnější, když jsou úly umístěny v oblastech, kde rostou různé květinové rostliny.

Aby bylo zajištěno, že med označený jako mānuka skutečně obsahuje významné množství mānuky, vláda Nového Zélandu stanovuje kritéria pro testování pravosti jednokvětého a vícekvětého medu mānuka.

Ověřeno vědou

Skutečnou mānuku lze měřit na hladinu methylglyoxalu (MGO) a dihydroxyacetonu (DHA). Čím vyšší je úroveň těchto vlastností, tím vyšší je úroveň antibakteriální aktivity dostupné v medu. Nezávislé testování ověřuje hladiny těchto sloučenin nalezených v našem medu, aby bylo zajištěno, že je to, co říká, že je.

Není to jen nezávislá akreditace a testování, které ověřuje čistotu našeho medu. Úly Naki Honey jsou ponořeny v oblasti tak vzdálené, že se do oblasti dostáváme helikoptérou a jediný dostupný pyl na kilometry daleko je mānuka.

Naki Honey je med, který je bohatý na antimikrobiální a antioxidační prvky a je bohatý na DHA, která zachovává stav vzácných hladin methylglyoxalu. Schopnost Mānuky uchovat si tuto sílu ji činí vyhledávanou mimo jiné jako terapeutikum pro léčbu a hojení ran. Dnes je použití medu mānuka k léčbě ran, stejně jako trávicích a imunitních problémů.

Antibakteriální, antivirové a protizánětlivé vlastnosti Mānuka jsou ověřeny vědeckými analýzami a jeho schopnost poskytovat prospěšnou podporu hojení je akceptována konvenční medicínou.

Včely produkující manuka med

Pochopení UMF™

UMF™ (Unique Mānuka Factor) je mezinárodně uznávaný systém hodnocení, který vám dává jistotu, že kupujete kvalitní med mānuka od licencovaného výrobce. UMF™ odkazuje na přírodní antiseptický peroxid vodíku produkovaný, když včela sklízí nektar, a také na hladiny MGO, DHA a Leptospermum nalezené v medu.
UMF hodnocení manuka medů

Hodnocení UMF™ našeho medu se pohybuje od 12+ UMF™ do 20+UMF™. Toto číslo udává hladinu prospěšných látek obsažených v medu. Vyrábíme med s nižšími úrovněmi mānuky, protože ne každý potřebuje nebo chce vyšší sílu mānuky (20+). Ať už si vyberete jakékoli hodnocení UMF™, můžete si být jisti, že mānuka Naki Honey je té nejčistší kvality a pochází z našich úlů umístěných mezi divokými rostlinami mānuka Taranaki.

Pro více informací o kvalitě a úrovních methylglyoxalu požadovaných pro klasifikaci UMF™ si přečtěte o systému klasifikace UMF™ pro mānuka zde (anglicky).

Zdravotní benefity manukového medu Koupit manukové med